EΠΣ Κοζάνης: Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες όλων των κατηγοριών

EΠΣ Κοζάνης: Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες όλων των κατηγοριών

Πήρε το ντέρμπι ο Μακεδονικός Φούφα κι απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής

 

Παράπονα η Σιάτιστα

Έγινε της ανατροπής στα Σέρβια

Ακατάλληλο για καρδιακούς το παιχνίδι στο στρατιωτικό … ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι

Πήρε φόρα το Κλείτος

Με ανατροπή τη νίκη η Αναγέννηση

Αέρας πέρασαν τα Καραγιάννια από τα Κοίλα

Άσφαιρη μοιρασιά στην Άρδασσα

Λύγισε την αντίσταση του Πολυνίκη η Αιανή

4η αγωνιστική

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1

Μακεδονικός Φούφα – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-0

Αλιάκμων Αιανής – Πολυνίκης 1-0

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Κοζάνης 3-3

Μακεδονικός  Κοζάνης – Εθνικός Βατερού 2-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Α.Σ. Βελβεντό 0-0

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Εράτυρας 2-1

ΠΑ.Ο. Κοίλων – Α.Ε Π. Καραγιαννίων 1-4

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφα                    12

Μακεδονικός  Κοζάνης                                 10

Α.Ε. Κοζάνης                                      10

Μακεδονικός Σιάτιστας                               9

Αστραπή Κλείτου                            9

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων                     9

Εθνικός Βατερού                             7

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας          7

Τιτάν Σερβίων                                   4

Αλιάκμων Αιανής                            4

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου                3

Αναγέννηση Εράτυρας                                 3

Α.Σ. Βελβεντό                                    2

ΠΑ.Ο. Κοίλων                                   1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας                 1

Πολυνίκης                                           0

Επόμενη αγωνιστική 5η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός Σιάτιστας

Πολυνίκης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα

Εθνικός Βατερού – Αλιάκμων Αιανής

Α.Σ. Βελβεντό – Τιτάν Σερβίων

Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός  Κοζάνης

Α.Ε Π. Καραγιαννίων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Αστραπή Κλείτου – Π.Α.Ο. Κοίλων

Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Απ’ όλα είχε η πρεμιέρα στην Β’  κατηγορία γκολ … και θέαμα !!! 
Xωρίς να «ιδρώσει»  πήρε το τρίποντο η Άνω Κώμη κόντρα στην Αγία Παρασκευή η οποία δεν είχε κατάσταση υγείας!

 

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 

Δόξα  Λευκόβρυσης – Ερμής Πλατανορέμματος 5-2

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης 0-3

Έλατος Ελάτης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-2

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 3-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΕ Κρανιδίων 1-2

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΟ Τρανοβάλτου 5-0

Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε. Καλαμιάς 2-0

Επόμενη αγωνιστική 2η 

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Δόξα Λευκόβρυσης

Ερμής Πλατανορέμματος – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Άνω Κώμης – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Αναγέννηση Λιβαδερού

ΑΕ Κρανιδίων – Α.Ε. Ελίμειας

ΑΟ Τρανοβάλτου – Α.Ε. Καλαμιάς

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 

Α.Ε. Περδίκκα – Μ. Αλ. Χαραυγής  1-2

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 0-0

Ερμής Ασβεστόπετρας – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 0-1

ΕΑΣ Ανθότοπος – Ηρακλής Κρυόβρυσης 2-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ακρίτες Κοζάνης 1-0

ΑΣ Ποντοκώμης – Δράσις Τσοτυλίου 1-0

Κοζάνη 2004 – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-0

Επόμενη αγωνιστική 2η

Δόξα Μικροκάστρου – Α.Ε. Περδίκκα

Μ Αλ. Χαραυγής – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ηρακλής Κρυόβρυσης – ΑΣ Ποντοκώμης

Ακρίτες Κοζάνης – Κοζάνη 2004

Δράσις Τσοτυλίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Έβρεχε και γκολ … !!!

 
ΑΕ Καισαρειάς – Κήπου – Σπάρτου 

1η  αγωνιστική

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 2-4

Ελπίδες Ελλησπόντου – Μακεδονομάχος 12-3

Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Βερμίου Πύργων  1-2

Α.Σ. Καρυδίτσας – Δόξα Ροδιανής 5-0

Δαναοί 2000 Κοζάνης – Α.Ο. Κρόκου 2-2

Πρόοδος Κομνηνών – Αναγέννηση Αργίλου 0-1

14η  αγωνιστική

Κεραυνός Πετρανών  – Αίας Μικροβάλτου 5-2

(λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου της έδρας του Μικροβάλτου ο αγώνας θα γίνει στο γήπεδο των Πετρανών)

Επόμενη αγωνιστική  2η

Αίας Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Ελπίδες Ελλησπόντου

Κεραυνός Πετρανών – Πρόοδος Μεταξά

Μακεδονομάχος – Α.Σ. Καρυδίτσας

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Δόξα Ροδιανής – Πρόοδος Κομνηνών

Α.Ο. Κρόκου – Αναγέννηση Αργίλου

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ